با یاد و نام یکتای متعال
هادیشهر
کلیاتی در باره محال گرگر ، تاریخ و سرنوشتاین منطقه ، بزرگان ادیبان شاعران و کلاً در باره گذشته و حال و ...مطالب خواندنی گوناگون و متنوع...
نگارش در تاريخ دو شنبه 22 اسفند 1398برچسب:سخنان بزرگان , اطلاعیه ها, توسط آراز

"بیایید سوم شهریور را بخاطر ایستادگی و شهادت سه سرباز سرافراز ایرانی ، در مقابل قوای تا بن دندان مسلح روس در سوم شهریور 130 روز جلفا نام گذاری نماییم "

نقشه راه های منتهی به هادیشهر اینجا

این وب از گذشته علمدار  گرگر مینویسد و

 و هیچ ارتباطی به شرایط فعلی

 هادیشهر (علمدار گرگر)

متحد و یکپاچه  نداردنظرات شما عزیزان:

مهدی
ساعت16:39---4 اسفند 1390
سلام دوست عزیز
با مطالب جدید به روزم.
خوشحال میشم سر بزنید و نظر بدید
اگر هم مایل به تبادل لینک بودید حتما خبرم کنید.


مهدی
ساعت14:40---15 بهمن 1390
با سلام
درود بر شما دوست عزيز که در راستاي اعتلاي فرهنگ غني قرض الحسنه گام بر مي داريد.
وبلاگ خوب و مفيدي داريد.
خوشحال ميشم به منم سر بزنيد و نظر بديد.
اگه تمايل به تبادل لينک داشتيد حتما خبرم کنيد.
موفق و مويد باشيد


ali
ساعت11:10---7 بهمن 1390
سلام

علمدار
ساعت1:52---2 بهمن 1390

گرگری جرات شنیدن سخن حق را نداری که نظر مارا نشان ندادی نمیدانم چرا گرگریان همیشه از جامعه عقب هستند بد نیست یخورده وارد جامعه شوی و سایت دیگران را نگاه کنی که چگونه انتقادات را نشان میدهند

مدیر سایت

نه دیدم تو حرعت نوشتن اسم و فامیل خودت را زیر نوشته ات نداری منهم ترسیدم از کار یک عادم بی هویت .سعيد
ساعت12:49---1 آبان 1390
سلام

مطالب آموزنده و تاريخي هميشه انسانها را براي آينده بهتر ياري ميدهد. خيلي عالي است .اينترنت در اين عصر تنها جايي است براي خلق ايده هاي نو براي ساختن شهري اباد.
پاسخ: ممنون از حضورتان


امیر
ساعت22:51---15 خرداد 1390
سلام دوست من
تو وبلاگتو خیلی وقت پیش ذخیره کرده بودم از یکی از
پستات خوشم اومد گذاشتمش تو وبم(پستای چند ما پیشت)
بیای تو وبم میبینی همون اولین پستم
مشکلی نداره؟؟؟؟
راستی همیشه وبت عالیه
باب تا های


امیر
ساعت22:51---15 خرداد 1390
سلام دوست من
تو وبلاگتو خیلی وقت پیش ذخیره کرده بودم از یکی از
پستات خوشم اومد گذاشتمش تو وبم(پستای چند ما پیشت)
بیای تو وبم میبینی همون اولین پستم
مشکلی نداره؟؟؟؟
راستی همیشه وبت عالیه
باب تا های


امیر ذاکری گرگری
ساعت0:04---7 خرداد 1390
سلام جناب آقای صادقی

وبلاگ بسیار خوب و آموزنده ای دارید . بهره ها بردم . مشخص است که خیلی زحمت می کشید . دستتان درد نکند .


padideh
ساعت11:10---28 ارديبهشت 1390
سلام دوست عزيز وبلاگ زيبايي در صورت تمايل به تبادل لينک من را با عنوان مشخصات کليه خودروهاي 2011 و 2012 لينک کنيد تا من هم شما را با عنواني که مايليد لينک کنم.

وبلاگ من:http://lovecars.loxblog.com
پاسخ:دوست عزیز همانطور که میدانید تبادل لینک در لوکسبلاک اتوماتیکه . شما میتوانید از طریق تبادل لینک اقدام کنید . و ممنون که از وب ما خوشتان آمده


علي بلوري
ساعت7:49---8 ارديبهشت 1390
شهداي شهريور 1320در شهرستان جلفا چهار نفر بودند،3نفر در مدخل پل آهني ازسربازان ژاندارمري شهيد ميشوند ويك نفر نيز در پاسگاه مرزي قره بلاغ جلفا و پس از 3ساعت مقاومت در برابر ارتش روس شهيد مي شود كه بنام ژاندارم شهيد وفداكار ميرزا علي معروف است و نام كامل آن عبدل العلي نعمتي مي باشد

علي بلوري
ساعت7:25---8 ارديبهشت 1390
شهید گمنام پاسگاه قره بلاغ
نامه علی بلوری نواده دختری شهید میرزا علی، شهید گمنام پاسگاه قره بلاغمن نوه دختري ژاندارم شهيد ميرزاعلي هستم كه در شهريور1320ودرپاسگاه مرزي قره بلاغ جلفا قهرمانانه مدت 3ساعت همانطور كه برسنگ مزارش درج است جلوي متجاوزين به ميهن ايستاده وشهادت را به تسليم شدن مقدم وشربت شهادت نوشيده است.
وهنوز پس از گذشت 69سال واندي مادرم موفق به حاضرشدن بر خاك پدر شهيدش نشده است .واز كل فاميل تنها من 3سال پيش توانست از انجا ديدن نموده وبر تربت پاك ان شهيد فاتحه اي بخوانم.و به مادرم قول دادم ارديبهشت ماه امسال ايشان را برسر خاك پدر شهيدش ببرم.

متاسفانه چند سالي است كه پاسگاه مزبور و مزار ان شهيد متروك شده ودر حال تخريب است.اگر عمري باشد و خدا يار تصميم دارم مزار پدر بزرگ شهيدم را مرمت وباز سازي نمايم .

ژاندارم شهيد وفداكار ميرزا علي كه نام كامل ايشان ميرزا عبدلعلي نعمتي فرزند ملا مرتضي از اهالي توابع شهرستان مراغه بوده ودر خانواده اي مذهبي متولد و رشد ونمو يافته ودر ژاندارمري آن زمان در منطقه جلفا مشغول به خدمت شريف سربازي و حراست از سرحدات كشور گرديد.


در جنگ جهاني دوم، زماني كه متفقين به قصد كمك رساني به شوروي از طريق خاك ايران، با وجودي كه ايران اعلام بي طرفي كرده بود، خاك ايران را از شمال وجنوب اشغال كردند به درجه رفيع شهادت نائل آمد.وشرح چگونگي شهادت وي بدين گونه بوده كه وقتي ارتش روس در اقدامي هماهنگ با ساير قواي متفقين كه از جنوب وارد خاك ايران شدند،در سپيده دم سوم شهريور ماه سال 1320 شمسي از شمال كشور و پس از گذشتن از رود ارس وبه شهادت رساندن سه سرباز ژاندارمري در مدخل پل آهني،شهر جلفا را زماني كه مردم در خواب بودند، تصرف كرده و به قصد اشغال ساير نقاط كشوراز ميان تنگه اي مابين كوههاي منطقه ميگذشتند ،به پاسگاه مرزي موسوم به قره بلاغ كه بنام روستائي در بالادست بود،مي رسند وبوسيله بلند گو به ماموران پاسگاه كه كاملآ مسلط بر تنگه بودند پيام مي فرستند و از آنها ميخوهند كه تسليم شوند.

هم قطاران شهيد كه ارتش روس را در مقابل خود ديده وعزم آنها را براي عبور از منطقه و اشغال ايران مي بينند همگي تسليم مي شوند و از شهيد ميرزاعلي هم مي خواهند كه تسليم شود. وليكن ايشان تسليم نشده و با مسلسلي كه داشتند در پاسگاه سنگر گرفته و جلوي مهاجمان ارتش روس به مدت سه ساعت مقاومت مي نمايند .ارتش روس با توجه به استحكام و تسلط پاسگاه موفق به از پا درآوردن ايشان نمي شود پاسگاه و محل استقرار شهيد را به توپ بسته و ايشان رابه شهادت مي رسانند .

مردم منطقه كه رشادت و جانفشاني شهيد ميرزاعلي را ديده بودند پس از گذشتن ارتش شوروي وي را در محل شهادت دفن نموده ودولت نيز بعدها روي مزار ايشان سنگ نوشته بزرگي با مضمون ذيل ميگذارد:
« آرامگاه ژاندارم شهيد و فداكار ميرزاعلي كه در شهريور ماه 1320 شمسي در جلوگيري از تجاوز مهاجمين بخاك ميهن عزيز مدت سه ساعت مقاومت نمود و تسليم نشد و با آغوش باز مرگ را بر تسليم شدن مقدم و شربت شهادت نوشيد»

آري خطه دلاور پرور آذربايجان از اين نام آوران كم نداشته و من افتخار ميكنم كه يكي از آنها يعني شهيد ميرزاعلي پدربزرگ من بوده است .rasool
ساعت10:05---19 فروردين 1390
سلام وبلاگ خوبی درست کردی
می خواستم بگم منو لینک کن وبعد به من نظر بده توتو رو لینک کنم


ابدالي
ساعت8:06---15 فروردين 1390
وبلاگ جالبي داريد اگه موافق باشيد همديگه را لينك كنيم.

پیمان زاویه گرگری
ساعت10:45---14 اسفند 1389
تشکر لر الیرم آرکاداش
وبسایتین چوخ گوزل و آموزنده دیر


ایران دانلود
ساعت11:58---5 اسفند 1389

سلام
اگر مایل به همکاری در نویسندگی سایت ایران دانلود می باشید لطفا یوزر و پسورد را ایمیل نمایید تا اکانت پنل کاربری شما ایجاد شود و بتوانید مطالب وارد سایت نمایید. یک دست صدا ندارد به ما بپیوندید تا با هم بهترین سایت دانلود را بسازیم .
سایت
http://irandanlod.tk


آرام تر سکوت کن
ساعت14:31---20 بهمن 1389
سلام


وبلاگ خوبی داری


مطالب هم خوندم جالب بود


پاسخ:دوست عزیز با سلام ، متاسفانه آدرس سایت فراموش کردهاید . بهر حال متشکرم


موسوی
ساعت19:33---12 بهمن 1389
سلام دوست گرامی

رحلت پیامبر اعظم وشهادت امام حسن و امام رضا علیهم السلام را تسلیت می گویم.

< آخرین نفسهای کروبی در بهشت زهرا > رابه شما تقدیم می نمایم .


نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه: